Nors ir kaip mes bandytume neigti, formos daro didelę įtaką mums ir visam mūsų gyvenimui. Paimkime architektūros statinius: vienaip mus veikia gotikinio ar bizantiškojo stiliaus bažnyčios, kitaip – šiuolaikiniai statiniai; vieną traukia kampuoti baldai ar interjero detalės, kitą – apvalios, nugludintos formos. Forma sukuria atmosferą ir keičia aplinką. Ji gali sudominti, traukti, atstumti, įspėti ir t. t.
Dabar kalbėsime apie mineralų formas. Gamta šioje srityje yra padariusi viską, kas įmanoma, ypač tą tenka pripažinti žiūrint į kristalus. Jie nepakartojami ir tobuli savo grožiu ir didybe. Manau, skaitytojai žino, kad kiekviena mineralų rūšis turi savo Didžiąją Dvasią, o didieji kristalai turi dar ir savo Dvasią. Tokie kristalai ypač veiksmingi. Įsivaizduokite, kas nutinka, kai toks lobis supjaustomas… Ką daryti kristalo Dvasiai? Kas būtų, jeigu Jūsų namus kažkas padalytų į gausybę dalių ir jas išskirstytų? Kur Jūs dingtumėte? Duok Dieve, kad bent viena kuri kristalo dalelė patektų į akmenis mylinčio ir juos suprantančio žmogaus rankas. Tuomet tą Dvasią galima būtų pasikviesti, jeigu ji dar nebūtų gavusi kitos užduoties. Nekristalinės formos struktūros (malachitas, lazuritas, labradoritas, rodochrozitas ir t. t.) ir nedideli kristalai pavaldūs to mineralo Dvasiai. Tie, kurie jaučia akmenis, naudoja juos organizmui harmonizuoti ar gydyti, gali ją išsikviesti. Čia akmuo gali būti tiek šlifuotas, tiek nešlifuotas. Jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad šlifavimas yra blogai. Šiuo atveju apdirbantis akmenis žmogus atlieka kūrėjo funkciją. Jis gali paversti mineralus šedevrais ir sustiprinti jų poveikį, darydamas tai atitinkamu laiku ir būdamas reikiamos būsenos. Žinoma, skirsis energija to akmens, kurį nušlifavo mylinčios ir suprantančios rankos, ir to, kuris buvo šlifuojamas gamykloje. Jeigu norėsite akmenuką rėminti, siūlyčiau pasirinkti tokį juvelyrą, kuris būtų Jums priimtinas ir Jus jaustų.
Apie visa tai galima labai daug kalbėti, bet pereikime prie pagrindinės šio straipsnio temos. Apibūdinsiu dažniausiai sutinkamas akmenų formas.
Kristalų, žeodų ir drūzų energija panaši į gaivinančio šaltinio, trykštančio iš žemės gelmių, energiją. Ji veikia ta kryptimi, kuria „žiūri“ kristalų viršūnėlės. Ši energija padeda pasveikti tiems, kas mėgsta sirgti, gydo sielą ir Dvasią, harmonizuoja ir valo aplinką.
Bet kurio mineralo natūralaus gabalo energija puikiai suderina čakras ir energinius kūnus, gydo, papildo švaria energija. Tinka aplinkai valyti ir harmonizuoti.
Kristalai – tai didžiausia to mineralo energijos koncentracijos forma. Stipriausia energija – galūnėje ir šaknyje. Naudojami patalpoms, žmogaus čakroms ir energiniams kūnams valyti, harmonizuoti. Darbo su jais technikų be galo daug. Mineralus girdinčiajam jie patys gali apie tai papasakoti. Tarkime, norint iš čakros ar organo pašalinti negatyvą, kristalą reikėtų dėti prie tos vietos viršūne nuo žmogaus, norint reikiamą čakrą ar organą harmonizuoti ir pripildyti energija, viršūnė kreipiama į kūną.
Kristalai būna moteriškieji ir vyriškieji. Moteriškieji patartini vyrams, o vyriškieji – moterims. Vyriškųjų kristalų viršūnėlė visiškai smaila, o moteriškųjų – lyg nukirsta.
Dvigaliai kristalai naudojami kaip baterijos tarp kūno dalių ar čakrų. Medituojant patartina paimti kristalą už galiukų nykščiu ir rodomuoju pirštu.
Oktaedrai dirba kaip transformatoriai. Galima naudoti ir kaip dvigalius kristalus, ypač per meditaciją.
Būgniniai akmenys – tai glotnūs įvairių rūšių mineralai. Jie šlifuojami būgno formos įtaise. Kaip akmenys jūroje jie gludina vienas kitą natūraliu būdu 30 ir daugiau dienų. Jų energija pakankamai stipri, todėl tinka ir gydyti, ir kasdien naudoti. Jais galima palaikyti čakrų pusiausvyrą, valyti aplinką. Energija pasiskirsto tolygiai. Patalpai valyti tiesiog paberkite tokių akmenėlių į lėkštutę ir padėkite kambario centre ar palaikykite tai vienoje, tai kitoje kambario vietoje. Tam galite naudoti ir patikusius jūros akmenėlius.
Rutuliai spinduliuoja vienodą energiją į visas puses, tad galima laikyti tiek namuose, tiek darbo vietoje. Rutulį nešiojant, akmens energija tolygiai pasiskirsto auroje. Puikiai tinka čakroms valyti (galima uždėti atskirai ant kiekvienos čakros).
Kiaušiniai, kaip ir rutuliai, valo aplinką, ypač gerai – aurą.
Piramidės nukreipia savo energijos spindulį aukštyn, bet kartu tiesiai ir koncentruotai perduoda jį žemyn. Tai veikia kaip akupunktūra. Todėl galima dėti ant nesveikų vietų, pažeistų organų, ypač kai žinomas konkretus ligos židinys. Valo aplinką. Piramidės viršūnė veikia kaip lazerio spindulys.
Linzės pavidalo plokštelės naudojamos čakroms harmonizuoti, klijuojamos prie atitinkamos skaudančio organo vietos. Energija šiuo atveju koncentruotai patenka ten, prie kurios vietos plokštelė pridėta.
Lygios plokštelės naudojamos negatyviai energijai bute filtruoti. Ypač tam tinkamas agatas.
Obeliskai spinduliuoja energiją į visas puses. Stipriausia energijos srovė – viršūnėje: ji šauna aukštyn, nors taip pat nuteka žemyn ir ten pasiskirsto. Gali būti naudojami auros pažeidimams valyti. Tvarko aplinką. Obeliskai silpnesni už piramides ir rutulius.
Masažo lazdelė, nušlifuota arba ne, turinti pusapvalę viršūnę. Energija koncentruojasi į viršūnę ir teka pusapvaliai. Naudojama kūno masažui ir atitinkamų organų energijai reguliuoti per biologiškai aktyvius taškus. Kuo giliau įspausite lazdelę į kūną, tuo platesnis bus poveikio laukas.
Kabošonai – tai ovalios formos šlifuoti mineralai. Juos galima ne tik rėminti, bet ir dėti prie pažeistų vietų. Energija tekės gilyn.
Pakabutis paskirsto energiją tolygiai. Poveikis priklauso nuo akmens savybių.
Rutuliukų karoliai sukuria stiprų energinį lauką. Ši energija giliai įsiskverbia į organizmą, veikia harmonizuojančiai, stiprina atsparumą neigiamiems aplinkos poveikiams ir ligoms.
Daugiabriauniai karoliai ypač stiprūs. Jie suaktyvina organizmo galias, valo čakras, aurą. Kartu teigiamai veikia aplinkinių auras, skleidžia harmoniją ir švarą.
Skaldos karoliai nėra labai stiprūs, tad gali nešioti ir vaikai. Valo aurą, harmonizuoja vidinę būseną.
Išgaubtas apskritimas veikia švelniai. Jis harmonizuoja, centruoja.
Mėnulio forma skatina įžvalgą, aiškiaregystę, intuiciją, moteriškumą, cikliškumą.
Diskas atriboja, atstumia svetimą įtaką.
Širdis skatina širdingumą, draugiškumą, didžiadvasiškumą.
Akmens žiedas suaktyvina rankų čakras, kai kuriuos meridianus.
Akmens žiedas, nešiojamas kaip pakabutis, saugo nuo energijos praradimo, padeda sukaupti energiją, sutelkti dėmesį.
Kristalo (šešiabriaunio) formos švytuoklė simbolizuoja tolygų ėjimą į priekį, padeda siekti tikslų.
Žvaigždė (penkiakampė) padeda fantazijas paversti realybe, skatina idealizmą, uždara forma – darbingumą ir konstruktyvius pasikeitimus, žvaigždė su skyle viduryje – kūrybingumą.
Kiauras trikampis užapvalintais kampais traukia išorės energijas, bet padeda išsilaisvinti iš vidinių blokadų. Ramina skausmą.
Žaidimų kauliuko forma susijusi su tvarka ir materialiais dalykais. Tai labai stipri, apribojanti forma. Ilgai ją nešiodamas žmogus gali tapti kategoriškas.
Dantis – tai archainis drąsos ir jėgos simbolis.
Žaibo forma sukelia nerimą, laukimą. Simbolizuoja periodo užbaigimą ir perėjimą į naują periodą.
Astromineralogė Audronė Ilgevičienė, „Lemtis“, 2001, Nr. 4 (39)