Apie planetų įtaką

Žmogus vadina save Avinu, Liūtu, Mergele, skaito prognozes savo ženklui, pagal tai ieško akmenų, renkasi spalvas, gėles, kvepalus ir t. t. Ne vienas piktinasi, kad prognozės neatitinka, ženklui priskiriamos savybės neperteikia viso charakterio, o akmenų paskirstymo sistemoje – visiška netvarka. Daugelis net nesusimąsto, kad Zodiako ženklas nusako tik Saulės poziciją žmogui gimstant. Vieno ji stipresnė, pasakytų rimtesnis astrologas, kito silpnesnė, vieno pažeista, kito – ne. Skirtumų tiek, kiek žmonių.

Mielas Skaitytojau, pagalvokite logiškai: ar gali Saulė atstoti visas kitas planetas, kurios daro, pavyzdžiui, Jums ne mažesnę įtaką už ją, o kur dar nejudančios žvaigždės ir daugybė kitų astrologinių veiksnių, dėl kurių mes ir esame tokie skirtingi. Sakyti, kad Saulė atstoja visas kosmines įtakas būtų tas pats, kas sakyti, kad mūsų kūne yra tik širdis… Būtent taip.

Knygų apie astrologiją daugybė. Kam rūpės, galės paskaityti, jei dar to nedarė. Mes šiek tiek apžvelgsime, už ką atsakingos Saulės sistemos planetos. Jas galite lyginti su mūsų kūno dalimis, pvz., stuburu, kepenimis, smegenimis ir t. t.

Saulė – tai šio įsikūnijimo savirealizacijos kryptis, per kurią asmenybė labiausiai gali atskleisti atsineštą potencialą. Būstas, kuriame ji yra, nurodys, kurioje gyvenimo sferoje geriausia būtų tos realizacijos siekti. Aspektai nusakys, kas gali padėti, o kas – trukdyti.

Tai mūsų ego, gyvenimo sampratos modelis. Tai tėvas ir jo įdirbis mūsų gyvenimui. Moteriai tai nusako ir giluminius lūkesčius išrinktajam.

Mėnulis – emocinis pasaulis, prisirišimai, dalis psichinės būklės. Tai motina ir santykiai su aplinka. Moteriai – motiniškumas ir moteriškumas. Vyrui – moters tipo portreto dalis. Tai paskutiniųjų įsikūnijimų užgyvenimas.

Merkurijus – tai sugebėjimas mąstyti, suprasti, mokytis, mąstymo maniera, intelektas. Tai saviraiška žodžiu ir raštu, taip pat bendravimo su kitais formos, stilius, kryptis. Tai ir draugų tipas.

Venera – tai sugebėjimas priimti ir mylėti save, kitus, Dievą ir, žinoma, trukdžiai tam. Tai meilės reiškimo formos. Moralė, vertybių pajauta. Venera atsakinga ir už grožio sampratą, diplomatiją, skonį, aprangos stilių, menus, vidinį komfortą. Giliau – tai vidinė harmonija, pilnatvė, išmintis. Vyrui – jo gyvenimo moters stilius.

Marsas – valia, energija, iniciatyva, tačiau kartu ir pyktis. Jis nusako, kur ir kaip mes eikvojome savo valią ir gyvybinę energiją. Moteriai – jos gyvenimo vyro stilius.

Jupiteris – pasaulėžiūra, teisingumas, Dievo samprata ir filosofija, Tikėjimas. Tai ir švietėjiška, misionierinė veikla, užsienis, ilgalaikės kelionės, akiračio plėtimas. Tai Jūsų Dvasinis Vedlys ir Kelias į jį. Tai dvasinių ieškojimų tinkamiausia kryptis.

Saturnas – atskleidžia sugebėjimą panaudoti Jums skirtą laiką Žemėje, taip pat kantrybę, ištvermę, gebėjimą nuosekliai dirbti siekiant tikslų. Tai Jūsų sistema arba paaiškinimas, kodėl jos nėra. Tai pamatas, ant kurio Jūs turite statyti savo gyvenimo namą. Vadinasi, Saturnas nurodo, kuo galite vadovautis jį liedami ir su kuo reikėtų dirbti, kad nenulietumėte jo kiauro, nestabilaus ir dėl to namas tiesiog neišsilaikytų. Tai apribojimai ir atsisakymai, kurie turėtų auklėti ir stiprinti.

Chironas – tai Jūsų giluminis Pasirinkimas tarp Supratimo Šviesos ir Nesupratimo Tamsos. Jis sufleruojamas per kasdienes buitines dvilypes situacijas, kuriose Jums vis tenka rinktis. Rinktis privalote pats, nes atiduoti kitam mokytis savo pamokų tiesiog neišeis. Žemiškasis gyvenimas labai trumpas, todėl Aukštosios jėgos niekur neskuba: neišmokote dabar – išmoksite vėliau. Joms iš jų aukštumų taip matyti. Mums norisi greičiau… Natūralu, kad tas, kuris renkasi, nuolat patiria pasirinkimo kančią. Dažniausiai tai situacijos, susijusios su būstu, kuriame yra Chironas, ir jo aspektais, nusidriekiančiais į kitus būstus.

Uranas – kosminis revizorius, tikrinantis, kaip sąmoningai Jūs gyvenate pagal vieną iš esminių Visatos principų – Evoliucijos principą. Tai naujovės, novatoriškos idėjos bet kurioje srityje ir atsivėrimas joms. Tai Jūsų idėjiniai bendražygiai, o ne tiesiog draugų tipas pagal Merkurijų.

Neptūnas – iliuzijos, apsigavimai. Juos įveikus – tikrasis įkvėpimas darbams. Tai Dangaus palaiminimas jo nusipelniusiesiems ir Kosminės meilės platumų atsiskleidimas. Vadinasi, tai jau ne tik Dievo supratimas pagal Jupiterį, bet ir sugebėjimas jį išgyventi ir suvokti. Taigi, jo poveikis dvilypis: nuo apsėdimų galimybės iki tikro Dieviškojo vedimo pagavimo.

Plutonas – vidinės galios, kurias būtina atpažinti, suprasti ir pasirinkti, ar norite griauti, ar kurti. Tai sugebėjimas priimti Dievo valią ir paversti ją savąja.

Rahu – šio įsikūnijimo programa, vadinasi, tai, ką būtina atlikti.

Ketu – buvusi programa, kuri jau atlikta (jei neturi jungties su kuria nors planeta), todėl prie jos nebereikėtų sustoti. Jei Ketu jungiasi su planeta, vadinasi, tos planetos darbai praeityje nebuvo baigti. Juos teks pabaigti, o tada imtis Rahu siūlomo kelio.

Visos planetos (fiktyviosios taip pat, įskaitant Juodąjį ir Baltąjį Mėnulius), turi daug lygmenų, tačiau jie jau yra astrologinio traktato, dominančio tik tuo užsiimančiuosius, dalis.